علیه چربی خون بالا واکسینه شوید

کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم (LdL) که بعنوان چربی بد خون شناخته می شود، سبب تشکیل پلاک ها در عروق خونی می شود و احتمال ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی مانند سکته مغزی و سکته قلبی را افزایش می دهد. مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا نشان داده اند که افراد مبتلا به چربی خون بالا نسبت به افراد با سطوح نرمال، دو برابر بیشتر احتمال دارد به بیماری های قلبی مبتلا شوند.
محققان معتقدند که تغییر در سبک زندگی مانند داشتن فعالیت بدنی منظم و رژیم غذایی مناسب به طبیعی شدن سطحوح چربی کمک می کند اما بسیاری از افراد برای کاهش سطح کلسترول خون خود ، بطور گسترده استاتین ها را مصرف می کنند اما مطالعات متعددی نشان داده است که مصرف استاتین ها در تمامی افراد دارای کارایی مناسب نمی باشد و می تواند با بروز عوارض جانبی ناخواسته همراه باشد.


علیه چربی خون بالا واکسینه شوید

بنابراین نتایج تحقیقات وسیع که در مجله Vaccine منتشر شده است،بیانگر آن است که محققان درمان بسیار موثر و کارآمدی برای کلسترول بالا ابداع کرده اند. . این روش جدید که در غالب واکسن ارائه شده است می تواند جایگزین مناسبی برای داروهای کاهنده چربی خون با عوارض جانبی ناخواسته باشد. این واکسن که براساس مکانیسم مهار پروتئین تنظیم کننده کلسترول در خون با نام PCSK9 عمل می کند، آنتی بادی قوی علیه این پروتئین تولید می کند.
پروتئین PCSK9 از طریق اتصال به گیرنده کلسترول بد خون، اثر خود را اعمال می کند. گیرنده LDL در کبد بطور مناسبی این کلسترول را از خون حذف می کند اما هنگامی که PCSK9 به این گیرنده متصل می شود سبب بروز اختلال در عملکرد آن می شود. محققان معتقدند واکسن ابداعی با مسدود کردن عملکرد PCSK9 سبب می شود تا گیرنده LDL بطور موثری به فعالیت خود ادامه دهد. همچنین تجویز واکسن همزمان با داروهای کاهنده چربی خون، بطور چشمگیری کاهش سطح کلسترول را افزایش می دهد.

  • سم گستر افق